Concurs interjudetean

La concursul interjudetean “Credinta si literatura exprimata prin pictura”, editia a -III-a, din data de 7 martie, desfasurat la liceul teoretic “Grigore Tocilescu” din Mizil, Prahova, elevii Colegiului Tehnic “Anghel Saligny” s-au numarat printre laureati. Sub indrumarea profesorilor Ioana Stanciu si Ioana Zlatoianu , acestia au elaborat 4 lucrari participante la sectiunile “creatie literara” si “creatie plastica”, aducand rezultate ce ne fac mandri de talentul lor.

Credinta si literatura exprimata prin pictura-1 Astfel, eleva Balca Alexandra, clasa a-XII-a G, a obtinut mentiune cu eseul “Anotimpurile sufletelor”, iar eleva Bacrita Madalina, clasa a-XII-a D, un binemeritat  loc I, cu  manastiri demolate in perioada comunista:manastirea Cotroceni si manastirea Vacaresti.